اسفند 17
دستگاه های کارتخوان چگونه کار می کنند؟

دستگاه های کارتخوان چگونه کار می کنند؟

این شانس خوبی است برای شروع داستان نحوه کار کارتخوان های بانکی چرا که هر یک از شما در طول روزز حداقل به یک کافی شاپ ، سوپر مارکت ، رستوران ، مرکز خرید یا سالن زیبایی مراجعه کرده و از این دستگاه ها استفاده کرده اید. پس به خوبی با کاربرد این دستگاه ها آشنایی دارید. اما اینکه این دستگاه هاچطور عملیات بانکی را برایمان انجام می دهند شاید سوالی باشد که تاکنون ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است.

اسفند 15
تاریخچه روشنی از کارت های اعتباری

تاریخچه روشنی از کارت های اعتباری

کارت های پرداخت مانند کارت های اعتباری ، کارت های هدیه ، بن کارت ها و ... همگی به صورت فراگیر در دسترس همگان موجود است و کمتر کسی می توان دید که حداقل یک کارت اعتباری هم نداشته باشد. امروز که همگی از این کارتها استفاده می کنیم شاید فکر کردن به روزهایی که پرداخت های خود را به روش سنتی انجام می دادیم کمی دشوار باشد. به عبارتی می توان گفت این کارت ها جزو نوآوری های اخیر هستند.

اسفند 14
موارد ریز اما مهم در مورد پایانه های فروشگاهی

موارد ریز اما مهم در مورد پایانه های فروشگاهی

تمامی دستگاه های کارتخوان بانکی به یک شکل ساخته نشده اند. برخی دستگاه ها ، دستگاه های کارتخوان بی سیم هستند در حالی که برخی دیگر با اتصال به کابل dialup تلفن یا کابل Lan استفاده می شوند. حتی ممکن است گاهی کارتخوان ها با افزودن برخی قطعات سخت افزاری به گوشی های هوشمند ی تبلت ها ایجاد شوند. در این مقاله سعی کردیم سه مورد از نکات ریز اما مهم در مورد پایانه های فروشگاهی را باهم بررسی کنیم.

اسفند 13
دستگاه کارتخوان یا همان پوزهای بانکی و انواع آنها

دستگاه کارتخوان یا همان پوزهای بانکی و انواع آنها

دستگاه های کارتخوان با نام های دیگری همچون دستگاه pos یا پایانه های فروشگاهی در سطح جامعه مرسوم می باشند. این دستگاه ها از طریق اینترنت و ارتباطات تلفنی به سیستم های مختلف بانکی اتصال دارند. با استفاده از این دستگاه ها می توان مبلغ مشخص و معلومی را از حساب خریدار مستقیماً به حساب فروشنده انتقال داد. روند انتقال وجه با استفاده از کارتخوان به این صورت می باشد که فرد ، کارت بانکی خود را ر شیاری در دستگاه کارتخوان تعبیه شده می کشد و دستگاه با خواندن اطلاعات کارت ، مشخصات حساب فرد را شناسایی کرده و با دادن رز کارت مبلغ وارد شده را از حساب خریدار کسر و به حساب فروشنده انتقال می دهد. 

اسفند 11
دستگاه کارتخوان شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دستگاه کارتخوان شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

وقتی بازرگانان در مورد نوع کارتخوانی که می خواهند برای تجارت خود استفاده کنند تصمیم می گیرند ، معمولا تحقیقات زیادی انجام می دهند. به این ترتیب ، در مورد گزینه های مختلف مقایسه می کنند و معایب و مزایای آن ها را می سنجند. شما هم بسته به حرفه و صنعتی که در آن مشغول هستید نوع کارتخوان متفاوتی می توانید داشته باشید.