شرکت آذرپشتیبان الکترونیک | کارتخوان های سیار و ثابت

موارد ریز اما مهم در مورد پایانه های فروشگاهی

تمامی دستگاه های کارتخوان بانکی به یک شکل ساخته نشده اند. برخی دستگاه ها ، دستگاه های کارتخوان بی سیم هستند در حالی که برخی دیگر با اتصال به کابل dialup تلفن یا کابل Lan استفاده می شوند. حتی ممکن است گاهی کارتخوان ها با افزودن برخی قطعات سخت افزاری به گوشی های هوشمند ی تبلت ها ایجاد شوند. در این مقاله سعی کردیم سه مورد از نکات ریز اما مهم در مورد پایانه های فروشگاهی را باهم بررسی کنیم.

 

مهمترین گام – اتصال پایانه

پایانه ها عموماً از طریق خط تلفن ، wifi ، بستر شبکه و یا سیم کارت ارتباطات خود را برقرار می کنند. توجه داشته باشید که ترمینالی که از طریق خط تلفن وصل می شود نیازمند خط اختصاصی است ؛ یعنی در هنگام تنظیم ، بر روی یک خط تلفن ثابت تعریف می شود. پایانه های سنتی همیشه بر روی پیشخوان شما ماندگار خواهند بود چرا که در دستگاه های کارتخوان بی سیم امکان قطع ارتباط وجود دارد اما دستگاه های ثابت تا زمانی که خط تلفن دایر باشد می توانند عملیات شما را انجام دهند.

علاوه بر دستگاه های روی پیشخوان حتی ممکن است شما گوشی خود را از طریق قطعات سخت افزاری برای مواقع ضروری تبدیل به کارتخوان کنید تا رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود را که راغب پرداخت از طریق کارت اعتباری هستند جلب نمایید.

 

افزودنی های کارآمد- جهت افزایش خدمات خود از افزونه های سخت افزاری استفاده کنید.

بیش تر ارائه دهندگان خدمات و کالا و به عبارتی بیشتر پذیرندگان برای دادن حق انتخاب به مشتریان خود از پایانه های متفاوتی استفاده می کنند. این جمله به این معناست که به هیچ عنوان نمی توان اذعان داشت که یک نوع خاص دستگاه کارتخوان برای تمامی پذیرندگان مناسب یا برای هیچ پذیرنده ای مطلوب نیست. همان طور که می دانید یک رستوران می تواند دستگاه کارتخون متفاوتی نسبت به مطب یک پزشک یا دندانپزشک داشته باشد. پس نوع کارتخوان شما بستگی به کاربردی دارد که از آن انتظار دارید.

مشاغل مختلف نیازهای متفاوتی دارند. بنابراین پیدا کردن سخت افزار مناسب که متناسب با کارهای روزانه شما باشد بیانگر این امر است که کدام پایانه را باید خریداری کنید.

 

اجاره یا خرید

در کشور ما برای دستگاه های کارتخوان dialup یا Lan توسط پذیرندگان مبلغی بابت اجاره پرداخت نمی شود ولی این بحث وجود دارد که چنانچه تراکنش های مالی یا تعداد تراکنش ها در ماه از یک حد نصاب تعریف شده ای کمتر باشد شرکت ارائه دهنده کارتخوان می تواند دستگاه را از پذیرنده بگیرد. به همین علت توصیه می شود چنانچه کسب و کار و تجارت شما از مواردی است که تراکنش مالی و تعداد تراکنش ها نامعلوم است به فکر خرید دستگاه کارتخوان باشید. همچنین شرکت های تامین کننده ای که دستگاه در اختیار مشتریان قرار می دهند در مورد دستگاه های سیار، مبلغی از حساب شما را بلوکه کرده و یا از شما مبلغی را به صورت سفته یا چک ضمانت دریافت می کنند. لذا با توجه به مسائل مطرح شده خرید دستگاه کارتخوان گزینه مناسبی برای شما خواهد بود که با خیالی راحت و اطمینان خاطر بتوانید دریافت های مربوط به خدمات خود را از طریق پایانه های فروشگاهی انجام داده و رضایت خاطر مشتریان را همراه داشته باشید.

 

منبع